Zvedněte si sebevědomí za 5 minut

Každý z nás už jistě zažil dny, kdy máme chuť se zahrabat. Nezáleží na tom, zda se jedná o problémy v práci nebo v osobním životě. Ve velmi krátkém čase může vaše sebevědomí klesnout na úroveň, kdy o sobě začnete pochybovat.

V takových chvílích lze jen velmi těžko bez podpory z venku rychle nastartovat normální režim. Přečtěte si 3 tipy, které vám pomohou rychle se nabít sebevědomím.

Postavení těla

O tom, že řeč těla o nás vypovídá mnohé je známý fakt. Málokdo ale ví, že může působit i na druhou stranu a aktivně tak posílit naši psychiku. Na harvardské univerzitě byla provedena studie, při níž se o práci ucházeli lidé, kteří před pohovorem zaujali buď silnou pozici a slabou pozici. Prokazatelně lépe si poté vedli ti, kteří aplikovali silnou pozici.

Pro to, abyste se do takové pozice mohli dostat, je třeba mít dostatek prostoru. Je možné ji zaujmout ráno ihned po probuzení, ve výtahu nebo třeba na toaletě.

Stačí dát ruce vbok, nohy na šířku boků a hlavu vzhůru. Pak 2 minuty setrvat a zhluboka dýchat. Je také možné vztyčit ruce do V a vítězně se dvě minuty koncentrovat.

Podívejte se na sebe z budoucnosti

Může to znít velmi zvláštně, ale opravdu to pomáhá. Asi každý má nějaký sen nebo alespoň hrubou představu toho, kde by se chtěl v budoucnu vidět. A právě z tohoto pohledu je dobré se na onu problematiku dívat.

Pokud víte, kam se chcete dostat, je jasné, že se jen těžko budete prokousávat k úspěchu s nízkým sebevědomím. Proto si představte, že se na svou situaci koukáte očima svého budoucího já a pokuste se si z ní vzít to nejlepší. Ne nadarmo se říká, že co tě nezabije, tě posílí.

Buďte vděční

Tím, že se budete utápět ve věcech, které se vám nedaří a nedělají vám radost, se z nich asi nedostanete. Vzpomeňte si tedy na věci, které vám dělají radost. Můžou to být i maličkosti. Právě ty totiž dokážou člověku opravdu zvednout náladu.

Zkuste to každou noc před spaním a uvidíte, že se vám bude usínat a probouzet mnohem lépe.  

Zdroj:

http://www.success.com/article/how-to-get-your-confidence-back-in-5-minutes-or-less

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*