Seiko konečně představilo své mistrovské dílo

Seiko, japonský výrobce hodinek, se proslavil již mnoha zajímavými modely s celou řadou inovací. Mechanismus, který kompenzuje vliv gravitace na chod hodinek, si však musel na své zrození počkat poměrně dlouhou dobu. Technologicky mistrovské dílo spatřilo světlo světa až v letošním roce. Hodinky nesoucí název Credor pak byly představeny na hodinářském veletrhu Baselworld, a to v březnu letošního roku.

Hodinky Credor s tourbillonem vynikají extravagantním vzhledem podtrženým jedinečnou technikou zdobení maki-e a rytinami těch největších odborníků. Platinové pouzdro ciferníku ukrývá kombinaci bílého a žlutého zlata společně se 48 safíry. Toto dílo se pak odkazuje na obraz Velká vlna u pobřeží Kaganawy od Kacušiky Hokusaie, s nímž je úzce spjata celá hodinářská společnost.

Hodinky s průměrem 4,31 centimetrů a s páskem šířky 0,88 centimetrů budou na ostrově Honšú vyrobeny pouze v osmi exemplářích, tudíž budou opravdovou raritou. Napovídá tomu i jejich cena, která se v přepočtu vyšplhá téměř na 11 milionů korun.

Související články

Komentáře:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*