Podnikatelský duch – vrozený nebo získaný?

O tom, zda být dobrým sportovcem, je spíše otázkou dříny nebo otázkou vrozených dispozicí se vášnivě diskutuje již velmi dlouho. Stejnou otázku je radno si položit i v případě úspěšných podnikatelů. Jsou jejich úspěchy dány spíš tvrdou prací nebo spíš vrozenými vlastnostmi?

Gary Vaynerchuk, který se takovou otázkou zabývá, ji přirovnává k vrcholné lize basketu, NBA. Je sice pravdou, že úspěch sportovců je dán velkou měrou tvrdou prací, která znamená denní náročné tréninky. Neznamená to ale, že by svých výsledků byli schopni dosáhnout bez fyzických predispozic.

Proto je dost pravděpodobné, že se úspěšní lidé spíš rodí, než že by se z nich jednoduše úspěšní podnikatelé stávali.

A jakých vrozených vlastností je k dosažení úspěchu dopředu potřeba?

 

  1. Prodejní duch

V každém oboru napříč celým spektrem byznysu je stěžejní umět prodat. Je jedno jestli prodáváte některý z konkrétních produktů nebo jako CEO “prodáváte” svou společnost ke spolupráci s jinou. Vždy je stěžejní umět prodat a to za každých podmínek.

 

  1. Odhodlání

Nezáleží na tom, zda se narodíte do chudé rodiny nebo do té dobře zaopatřené. V prvním případě je nutné dokázat, že jste lepší než ostatní a v případě druhém, že si svoje výhody zasloužíte. Za úspěchem ale vždy stojí dvojnásobek energie a dvojnásobek práce, než kterou předvádí ostatní.

 

  1. Sólová hra

Jako podnikatel je nutné dokázat se stoprocentně spolehnout sám na sebe. Musíte si být 100 % jistí svými rozhodnutími a dokázat se spolehnout na svou intuici.

 

  1. Znalost zákazníka

Odhadnout, co je pro zákazníka zajímavé, je stěžejní. To co rozlišuje opravdový úspěch od neúspěchu je bezesporu schopnost určit, co zákazník bude chtít a nejen to co chce nyní. Pokud znáte své zákazníky opravdu dobře, měli byste být schopni předvídat je.

 

  1. Trpělivost

Cesta k úspěchu je dlouhá a trnitá. Pokud ale vytrváte, vynaložená energie se vám vrátí, a to ve velkém. Takže pokud věšíte hlavu, že se vám nedaří, nevěšte ji. Třeba jste k úspěchu blíž, než si myslíte, tak zatněte zuby a začněte makat ještě víc.

 

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*