Honí se milionáři za dalšími penězi?

Říká se to.

Traduje se, že lidé se honí za dalšími a dalšími penězi, že nikdy nemají dost. Opak je pravdou, od určité hranice toto nefunguje.

V roce 2015 bylo na světě podle odhadů různých bank přibližně 34 miliónu dolarových milionářů a necelé dva tisíce z nich jsou podle Forbesu miliardáři. V minulosti byla milionářů necelá polovina (možná jenom třetina) a z těch se rekrutovala většina dnešních miliardářů. Čili jeden miliardář na každých zhruba 5 tisíc milionářů.

Pro zjednodušení počítejme, že všichni začali vydělávat ve 25 letech (plus mínus nějaký rok). Dostat se k prvnímu miliónu trvalo opdle dostupných statistik většině dnešních miliardářů od 5 do 15 let. Vydělání jedné miliardy by jim tímto tempem tedy zabralo kolem 10.000 let. Reálně lidé na to přejít od milionáře k miliardáři mají cca 40 let života.  Dokázat by to tak mohl 1 z 250 (10.000/40).

Jak jsem psal výše, miliardářem se stane jen 1 z 5.000 milionářů, tedy 20x méně, než by vycházelo statisticky. Proč?

Je těžší vydělat druhý milión než ten první? Není, první milión je opravdu ten nejtěžší.

Důvodem, že se miliardářem stane malé procento milionářů nejsou bankroty milionářů (i když i ty se některým z nich nevyhnou), ale fakt, že většina lidí, když dostatečně zbohatne, si začne užívat a přestane se honit za dalšími a dalšími penězi.

Mají rozum a užívají si život, čas a svobodu.

Staňte se jimi taky.

 

Související články

Komentáře:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*