Chcete uspět? Buďte šťastni a dělejte to, co vás baví.

Ne, nezaměnil jsem příčinu a následek, i když řada si to asi bude myslet. Platí tato posloupnost štěstí à úspěch v tom, co děláte. Úspěch je výsledkem štěstí, ne naopak.

Lidé se snaží zbohatnout a doufají, že bohatství jim přinese štěstí. Omyl. To je přesně důvod, proč jsou loterie a kasina tak oblíbené a proč tolik výherců v loterii nejsou šťastni. Tím, že si to neuvědomují výše uvedenou posloupnost, dostávají sami sebe do bludného kruhu, do krysího závodu.

Všichni skutečně bohatí lidé začali tím, že dělali to, co je baví a následně „jen tak mimochodem,“ při tom zbohatli. Podívejte se Billa Gatese, Steva Jobse, Richrada Bransona, Beatles a tak bych mohl pokračovat. Málokdo dřel do úmoru, dělal, co ho nebaví a podařilo se mu na tom zbohatnout.

Podle jedné ze studií jsou lidé o dost efektivnější, když dělají, co je baví, než když dělají něco jen z donucení nebo proto, aby se vůbec uživili.

Výsledkem zvýšené produktivity je právě onen úspěch a následně získané bohatství. Dělejte proto vše, abyste byli šťastni. Začněte sami od sebe, od svých zvyků, svého chování. Věnujte se rodině, dětem, koníčkům a uvidíte, jak se život promění k lepšímu.

 

 

Související články

Komentáře:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*