Chcete obměnit vozový park? Zkuste nový Nissan GTR!

Jediný supersport z dílny tohoto japonského výrobce je na trhu už poměrně dlouho. Konkrétně 9 let. Za ta léta se GTR dočkalo mnohých změn. Na autosalonu v New Yorku Nissan odkryl novinky, které na tomto modelu můžeme očekávat.

Změna designu je pochopitelná, neměnil, aby byl líbivější, ale aby ve vysokých rychlostech byl ještě jistější a dostal více stability.

Byla zvětšena mřížka chladiče, která zaručuje účinnější chlazení motoru a ten se tak méně zahřívá. Zesílená kapota pak pomáhá ke zvýšení stability ve vysokých rychlostech. Nový nárazník pomůže v přítlaku přední kapoty a rozšířené boční prahy pomohli lepšímu obtékání vzduchu.

Interiér byl pochopitelně také inovován. Do jeho středu byl integrován moderní dotykový displej, který nese 8 palců. Díky jeho nasazení se v interiéru zredukoval počet tlačítek z 27 na 11.

Dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec s objemem 3,8 litru posílil o 15 kW na finálních 419 kW při zachování točivého momentu 632 N.m. Jízda v Nissanu GT-R by měla být o mnoho pohodlnější a především tišší.

První zájemci jej budou moct před objednat již v průběhu dubna. V Evropě se inovované verze dočkáme v průběhu letošního léta.

 

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*