Chcete být úspěšní? Najděte si mentora

O úspěchu v byznysu a podnikání bylo napsáno spoustu článků a knih a každý autor se na tuto problematiku dívá trochu jiným pohledem. My se dnes zaměříme na názor Alexy von Tobel.

Alexa von Tobel, zakladatelka startupu LearnVest, který pomáhá Američanům lépe nakládat s financemi, a tak ušetřit. LeanVest byl loni prodán za více než 250 milionů dolarů a má více než 50 milionů aktivních uživatelů. Jeho zakladatelka radí: „Najděte si mentora“

Dle Alexy von Tobel je velmi důležité otevřít se prostředí, ve kterém se pohybujete a zkrátka dávat pozor. Pravda, tenhle pokyn může znít opravdu banálně, ale někdy pouhé poslouchání může být velmi náročné.

V případě, že se otevřete lidem, mnohem snáze si s někým padnete do oka.  A právě takového člověka s velkou pravděpodobností nadchnete pro svůj projekt a dostanete jej takzvaně na jednu loď. Pokud bude potenciální mentor nadšený, otevře se k tomu vám radit a pomáhat vám zodpovídat otázky, na něž sami neznáte odpověď.

Pokud tedy mentora, který rád poradí, a bude vám inspirací naleznete, máte téměř vyhráno. Musíte však mít na paměti, že vás nebude neustále chválit. Pochopitelně přijde i kritika, které věřte tomu nebo ne, je to nejcennější čeho můžete od ostatních žádat.

Onen mentor vám ukáže chyby, které sami nevidíte. V tuto chvíli je důležité neoponovat mu a zkrátka udat se směrem, kterým je to podle něj správné.

V případě, že vám lidé z vašeho okolí budou říkat, že je zde místo na zlepšení a některá z vašich rozhodnutí nejsou zrovna nejlepší, vězte, že je to mnohem cennější než kterákoliv falešná chvála.

Pokud své chyby objevíte včas, stihnete je včas i napravit a mnohem rychleji se dostaví onen kýžený úspěch. Tak se otevřete světu kolem sebe a nechte se inspirovat.

Zdroj:

http://www.businessinsider.com/alexa-von-tobel-on-finding-mentors-2016-2

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*