Bohatý jako Amazon? Tipy Jeffa Bezose

Jeffrey (Jeff) Bezos je šestým nejbohatším člověkem planety. V lednu letošního roku činilo jeho jmění 56 miliard dolarů.

Miliardář, který je zakladatelem, prezidentem, předsedou představenstva i generálním ředitelem největšího internetového obchodu světa Amazon, se narodil 12. ledna 1964 v Albuquerque v Novém Mexiku (USA).

Bezos je protipólem „selfmademanů bez vzdělání“. Je absolventem Princetonské univerzity, kde se věnoval fyzice, matematice a počítačovým naukám. Elitní vysokou školu absolvoval s vyznamenáním.

Po skončení studií pracoval od roku 1986 jako finanční analytik pro wallstreetské firmy. Kdyby neudělal kariéru v online byznysu, jistě by se výborně etabloval v burzovní branži. V roce 1994 se rozhodl společně se svojí manželkou založit internetové knihkupectví Amazon.com  Začínal jako mnoho jiných budoucích internetových miliardářů – v garáži.

Jméno nového projektu vybíral Bezos velmi pragmaticky – chtěl se v abecedním řazení dostat do prvních stránek vyhledávačů. To ovšem ještě netušil, že Amazon bude nejlepším byznysem planety. Původně internetové knihkupectví se rozrostlo ve největší globální internetový obchod světa.

Tipy Jeffa Bezose na úspěch:

„Mysli a hledej. Příležitost si tě najde.“

„Příležitost musíš umět vyjádřit v číslech, vše ostatní je jen přelud.“

„Kvalitní projekt, kvalitní produkt, kvalitní partneři.“

„Mysli lokálně, ale podnikej globálně.“

Související články

Komentáře:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*