Bez vzdělání, ale s tučným kontem?

 

Co musíte mít, abyste prorazili? Talent? Štěstí? Ostré lokty? Být patřičně ověnčeni diplomy z prestižních univerzit? O tom, že Mark Zuckerberg nedokončil studia na univerzitě (studoval matematickou informatiku na Harvardu), jste už určitě slyšeli. Kdo další šel v jeho šlépějích a nepotřeboval k úspěchu ani maturitu?

 

Francois Pinault

Třetí nejbohatší muž v zemi galského kohouta. Holdingová společnost Artemis, která patří tomuhle nadmíru podnikavému pánovi, vlastní třeba značku Gucci. Ze školy odešel, protože se mu posmívali jeho spolužáci kvůli ne příliš movitým poměrům, ze kterých pocházel. Ironií osudu dnes vlastní majetek ve vpravdě pohádkové hodnotě (k dubnu 2015 měl podle časopisu Forbes na kontě skoro čtrnáct miliard dolarů). A aby byl kolorit úspěšného života naprosto dokonalý, tak má doma navíc půvabnou manželku – herečku Salmu Hayek.

 

Richard Carmona

Politik a vojenský lékař, bývalý čelní představitel sektoru zdravotnictví v USA. V šestnácti opustil střední školu a narukoval do armády. Na univerzitu se dostal teprve po absolvování General Educational Development (GED), což jsou testy, které fungují jako ekvivalent maturitní zkoušky pro ty zájemce, kteří z nějakého důvodu nedokončili právě střední školu. Přesto dokázal úspěšně vystudovat medicínu na University of California. Momentálně je místopředsedou Canyon Ranch Resort and Spa company, prezident neziskové Canyon Ranch Institute a působí na několika vysokých školách.

 

Richard Branson

Britský miliardář to dotáhl až k titulu sir. Vlastní značku Virgin, pod kterou spadá více než čtyři sta společností. Začínal jako majitel nahrávací společnosti Virgin Records, prvním jménem, které tato spolenost zaštítila, byl Mike Oldfield. A jeho debutová deska Tubular Bells se rovnou stala obrovským hitem. V úspěchu Bransona nezabrzdilo ani to, že odešel ze školy v šestnácti letech a trpí také dyslexií. Podle Forbesu činila v roce 2015 hodnota jeho majetku více než čtyři miliardy dolarů. Za sebou má řadu dobrodružných podniků, třeba pokus přeletět Atlantik v balónu.

 

Ano, vzdělání je jistě velmi důležitá a dobrá věc. Ale jak je vidět, i bez patřičného vzdělání můžete být majitelem tučného konta.
Chce to jen tu správnou motivaci. 🙂

Související články

Komentáře:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*