Bentley Flying Spur V8 S: divoký aristokrat

Na světě není zrovna moc automobilových značek, které by se mohly chlubit kompletní ruční výrobou a použitím jen těch nejluxusnějších materiálů. V podstatě jsou jen dvě. A to Rolls Royce a Bentley.

Právě druhá jmenovaná značka představila na autosalonu v Ženevě modernizaci svého modelu Bentley Flying Spur V8 S, která sice není tak nabubřelé vyhlížející jako větší Mulsane, ale přesto poskytne dostatek aristokratického ducha, aby nabídla svým majitelům jen to nejlepší.

Bentley Flying Spur V8 S stojí v nabídce mezi klasickou V8 a brutální W12. Tohoto krasavce tedy do pohybu uvádí výkonný osmiválcový 4 litr se dvěma turby, který mu propůjčuje brutální výkon 388 kWh a točivý moment 680 n.m už při 1700 otáčkách za minutu.

Díky výše zmíněným hodnotám dokáže motor rozpohybovat vcelku hmotný kolos vážící téměř 2,5 tuny za 4,9 vteřiny, což je v kategorii těžkých vah, do které Flying Spur V8 S bezesporu patří, vcelku úctyhodná hodnota. Pokud vás lákají vysoké rychlosti, Flying Spur V8 S ani v tomhle ohledu nezklame. Jeho maximální rychlost činí 306 kilometrů v hodině, což je už pořádná nálož.

Bentley nabízí v základu exkluzivní dřevěné obložení nalakované pianovou černí, které skvěle koresponduje s identitou celého automobilu. Na to, že Bentley stále patří pod křídla německého Volkswagenu, byste z jeho vzezření nepřišli. Všude panuje britský aristokratický duch a po německé sterilní nudě byste jen těžko pátrali.

Tohle auto zkrátka stojí zato. A za kolik že vlastně stojí? To nám bohužel ještě není známo, ale vězte, že to není žádná lidovka.

 

Zdroj:
bentley.com

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*