Aston Martin DB11: nová definice krásy

Nejklasičtější bondovské auto Aston Martin DB5 jsme mohli vidět už v roce 1964  v legendárním Goldfinger s Seanem Connerym. Nyní Aston Martin série DB dostal nového pokračovatele.

Nový Aston není jen tak obyčejným nástupcem modelu DB10. Definuje totiž kompletně inovovanou designovou filozofii, s níž se v následujících letech budeme setkávat u automobilů této značky.

Musíme konstatovat, že se novinka opravdu vydařila. Masivní přední svalnatá maska dává tušit, že se nejedná o žádného beránka. Tento mastodontní kousek však není žádný vykuchaný supersport, ale pořádně luxusní kousek, který své pasažéry obklopuje jen těmi nejluxusnějšími materiály a špičkovým zpracováním.

O pohon se stará 12-ti válcový motor o objemu 5,2 litru a výkonu 600 koňských sil. DB 11 je tedy nejvýkonnějším sériovým Astonem vůbec.

Nový DB11 se snaží být automobilem pro každodenní použití. Cílí na bezpečnost a moderní technologie. Jeho interiéru dominuje dvojice displejů o úhlopříčkách 8 a 12 palců. A pokud byste v tomto kousku rádi vozili své ratolesti, můžete je usadit na zadní vcelku prostorná sedadla.

Pokud se vám novinka zalíbila, připravte si 211 955 dolarů na jeho základní verzi (v přepočtu asi 5 280 000 korun). Šetřit na něj můžete až do čtvrtého kvartálu letošního roku, kdy se nový Aston Martin DB11 začne prodávat.

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*