6 věcí, které dělají úspěšní lidé jinak

Jednomu se daří na co sáhne, zatímco druhý se ztěžka protlouká životem. Náhoda? Štěstí? Kdepak, pravda je je daleko jednoudšší: úspěšní lidé mají „tah na branku“ a životní výzvy pojímají jinak:

  1. Potřeba jít k cíli. Místo stěžování si na překážky a zdůvodňování odkládání jdou úspěšní lidé vždy razantně a přímo k cíli. Poznáte to velmi snadno – místo omáčky jdou v každém rozhovoru ihned k jádru věci.
  2. Zdokonalování: Úspěšní na sobě pracují, pracují na svých projektech. Pracují na svém vlastním životě, a to jak na osobním, tak na finančním. Zdokonalování sebe sama přenášejí do zdokonalování svých projektů.
  3. Vědomí odpovědnosti. Nikdy od úspěšného člověka neuslyšíte, kdo může za jeho případnou dílčí prohru. Když úspěšnému člověku nevyjde nějaký projekt, jde tvrdě k poznání chyb, aby je napravil. Nesvádí svoje chyby a omyly na druhé, ví že je sám pánem svého projektu, času i života.
  4. Okamžitá akce. Místo váhání a otálení jdou úspěšní znovu do akce. Když nevyjde jeden projekt, ihned startují nový, lepší.
  5. Poučení se z chyb. Chyby vlastní i chyby okolí vnímají úspěšní lidé jako školu. Učí se z  chyb svých, svých konkurentů i kolegů. Berou je nikoliv jako důvod ke škodolibé radosti, ale k zdokonalení svého vlastního projektu.
  6. Vytrvalost. Úspěšný člověk nezná porážku – jen překážku k překonání. Nikdy neháže příslovečnou flintu do žita.

 

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*