5 knih, co vás dovedou k bohatství

Asi každý by chtěl být bohatý, nemuset chodit do práce, užívat si života a dělat jenom to, co ho skutečně baví. Vyplní se to ale jenom zlomku lidí. Proto přináším výběr podle mě pěti nejlepších inspirativních knih, které ukážou jak bohatí myslí, jak se chovají k penězům a tak dále.  Mimochodem, všechny mám ve své knihovně.

 

Myšlením k bohatství  (Napoleon Hill)

Autor během svého života vyzpovídal stovky bohatých a úspěšných lidí předválečné Ameriky.   Ve své knize potom nejen popsal některé příběhy, ale hlavně našel styčné body všech skutečně  úspěšných a bohatých.  Shrnuto do jedné věty: „bohatství je stav mysli“. Bez změny myšlení a postojů se sotva stanete skutečně bohatým.

 

Bohatý táta, chudý táta (Robert Kiyosaki)

Robert Kiyosaki ukazuje, jak se chovat, jak se dívat na svůj majetek. Například váš dům – generuje vám peníze nebo do něj peníze jenom cpete? Pracovat jenom pro peníze je nejhorší možná situace, správně by vaše peníze měly pracovat ve váš prospěch. Mluvil jsem s řadou lidí, kteří potvrdili, že jim tato kniha otevřela oči. Neměli byste ji ignorovat.

 

Nejbohatší muž v Babylóně (George S. Clason)

Tato kniha byla napsána pár let před velkou depresí ve Spojených státech, v době vrcholícího ekonomického boomu 20. let minulého století. Stále jde o jednu z nejlepších knih, jaká byla kdy napsána na téma bohatství, je považována za moderní klasiku.  Přečtěte a vydejte se na cestu k bohatství!

 

Inteligentní investor (Benjamin Graham)

Opět kniha stará několik desítek let. Dosud je považována za nepřekonatelnou investiční klasiku v oblasti investování a analýzy akcií. Stále vychází v dalších a dalších vydáních včetně fundovaných komentářů či doplňků. Pokud znáte Warrena Buffetta, který je dlouhodobě mezi několika nejbohatšími lidmi světa, vězte, že toto je kniha, která stojí za jeho bohatstvím.

 

Proč chytří lidé dělají hloupé chyby, když jde o peníze (Belsky, Gilovich)

Na závěr jsem si nechal relativně novou knihu. Popisuje standardní chování lidí k penězům, poukazuje na nejrozšířenější chyby a nešvary. Ukazuje proč i moudří lidé dělají v oblasti peněz nesmyslné a hloupé chyby, které je nakonec stojí velké částky. Hlavně však nabízí rady jak z toho ven. Zanedlouho zde na serveru najdete i její  podrobnou recenzi.

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*