4 tipy, které zabezpečí celé generace

Jaké jsou postupy miliardářů, jejichž impéria zabezpečila jejich rodiny po celé generace? Na začátku bohatství je to známé „ve správné chvíli na správném místě“. Rockefellerové vydělali na ropném boomu 19. století, Rotshchildové na bankovním boomu po napolenských válkách.

Současní miliardáři vydělávají na technologické revoluci: Gates, Jobs, Zuckerberg.

Ovšem jak ze zisků zabezpečit rodinu na celé generace? Toto jsou tipy amerických miliardářů, u kterých se peníze podařili udržet po více jak 4 generace:

  1. Investice do dalších firem. Získávají podíly ve firmách, stávají se spolumajiteli dalších byznysů. Aktivně se účastní správy těchto firem, často celých holdingů.
  2. Investice do firem, které jsou veřejně obchodované. Nejbohatší rodiny drží velké podíly ve významných firmách. A to může každý – tyto firmy jsou obchodované na burze. Koupit si podíl může každý, pro začátek stačí i pár akcií.
  3. Investice do komodit. Miliardáři kontrolují ropná pole, naleziště diamantů, zlata i stříbra. Jsou podílníky velkých těžařských gigantů. Ovšem nakupují komodity i fyzicky – například zlato a stříbro. Drahé kovy jsou oblíbeným přístavem bezpečí, kde majetky přečkají po desítky let navzdory politickým turbulencím.
  4. Trusty a svěřenecké fondy. Dítka mohou být nezvedená – a proto miliardáři zakládají trusty a svěřenecké fondy, které generují peníze pro jejich potomky. Na hodnotu firem, čili do základu rodového majetku, dítka nemohou sáhnout – svoje „kapesné“ dostávají právě z trustů a ze svěřeneckých fondů.

Takto si američtí miliardáři dokázali navzdory politickým otřesům a propadu ceny dolaru uchovat vliv a bohatství. Je to vlastně velmi prosté – portfolio a diverzifikace.

Související články

Komentáře:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*